Ballina Etiketimet Lajme nga bota

Etiketim: lajme nga bota

Prag lufte, Putin “kërcënon” me sulme Perëndimin, NATO nis lëvizjet e...

Frika në rritje se presidenti rus, Putin, është gati të sulmojë perëndimin ka vënë në panik shefat e NATO-s. Daily Mail shkruan se ata po...

Numërohen rreth 41 milionë vota në SHBA, Hillary Clinton edhe mund...

Hillary Clinton ka në plan që të rrisë taksat për të pasurit, kurse Donald Trump kërkon t’i ulë. Ky është ndryshimi më i madh...

Assad-in e pyesin se si fle natën më gjithë vrasjet e...

Presidenti i Sirisë, Bashar Al-Assad ka qeshur dhe ka thënë se fle mirë kur është pyetur gjatë një interviste për gjithë ata fëmijë që...

Pesë anëtarë të lartë të ISIS-it, i dhanë një goditje të...

Televizioni irakian Al Sumaria njoftoi se ISIS-i po kërkon pesë anëtarë të lartë të kësaj organizate, meqë ata vodhën miliona dollarë dhe po kalojnë...

Kanadaja pranon 300 mijë emigrantë, aplikojnë edhe shqiptarët

Kanadaja ka vendosur të realizojë ëndrrën e shumë emigrantëve. Rreth 300 mijë emigrantë do të mund të punojnë në Kanada në vitin 2017. Qeveria kanadeze ka...

Ja kush është shteti që ka snajperët më të mirë (VIDEO)

Snajperët më të mirë në botë janë norvegjezët. Ata triumfuan mbi përfaqësuesit e 10 vendeve të tjera që morën pjesë në konkursin e zhvilluar...

Ukrainë, ndërroi emrin për një “iPhone 7”

Një ukrainas ka ndryshuar zyrtarisht emrin e tij, pasi një dyqan pajisjesh elektronike ofroi produktin më të fundit të kompanisë “Apple”, për 5 të...

Padronët e Luftës në Siri dhe Irak

Historitë tragjike të dy qyteteve të Lindjes së Mesme – Alepos në Siri dhe Mosulit në Irak – tregojnë mungesën themelore të mirëkuptimit në...

Skenarë lufte/ NATO rrethon Rusinë. Qindra trupa drejt vendeve baltike

Përshkallëzimi i manovrave ushtarake nga ana e Rusisë ka detyruar Perëndimin të tregojë forcën e të ndërmarrë një fushatë stërvitore në Europën Lindore, më...

Aeroplani bën ulje emergjente, 25 pasagjerë dërgohen në spital

Një aeroplan i kombanisë "British Ariways" ka bërë një ulje emergjente. Të paktën 25 pasagjerë të aeroplanit janë dërguar në spital pasi dyshohet se në...

Lajmet e fundit