Ballina Etiketimet Lajme nga bota

Etiketim: lajme nga bota

Gazetari e pyet Erdoganin: A keni informata se është përgatitur atentat...

Gjatë tubimit të mbajtur të presidentit Erdogan në Bosnjë u pretendua se ndaj Presidentit të Turqis Erdoan do të kryhet një atentat nga një...

Zjarr masiv në Portugali, 45 të vdekur nga zjarret masive në...

Dhjetëra persona humbën jetën nga pasojat e një zjarri të furishëm që përfshiu pyjet në Portugalinë qendrore. Shumica e viktimave u dogjën derisa po...

Francë, Le Pen u vë ndalesë dy medieve

Ekipi i kandidates presidenciale të ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, ka refuzuar të akreditojë dy medie franceze me arsyetimin se kanë...

Daçiq: Harrojeni Shqipërinë e Madhe

Bruksel – Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë se qëllimi i Serbisë dhe Ballkanit Perëndimor është anëtarësimit në BE. Ai...

Mbretëria e shokut Kim, çfarë duhet të dini rreth Koresë...

Imazhet e reja satelitore sugjerojnë se Koreja e Veriut mund të përgatisë edhe një test tjetër bërthamor – i gjashti në dekadën e fundit...

Përgjigja e fortë e Rusisë dhe Iranit: Trupa speciale në Siri

Lajmet që vijnë këtë mëngjes nga Siria janë dy. I pari është se lideri i Al Kaedës, Ayman al-Zavahiri u bëri thirrje rebelëve, me...

Greqia në alarm: Turqia ka lëshuar flotën, rrethon ishujt grekë

Sipas raportimeve në mediat greke bëhet me dije se situata në detin Egje është tensionuar pasi thuhet se disa avionë lufatarak kanë rrethuar tre...

Rusia fillon sulmin masiv kundër ISIS-it, me luftanije dhe aeroplanë luftarak...

Një luftanije gjigante ruse ka lansuar “sulm masiv” në Aleppo, njofton Moska zyrtare, raporton Mirror. Aeroplanmbajtësja “Admirali Kuznetsov” ka filluar operacionet luftarake në qytetin e...

Turqia i kundërpërgjigjet BE-së

Ministria e Jashtme e Turqisë ka kundërshtuar kritikat e shefes por politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherni, si të “papranueshme” duke theksuar se...

Si zgjidhet Presidenti në SHBA

Numërimi mbrapsht ka filluar. Në 8 nëntor zgjidhet presidenti i 45 SHBA-së, një Republikë Federale Presidenciale e përbërë nga 50 shtete plus një distrikt,...

Lajmet e fundit