Ballina Etiketimet Lajme nga kosova

Etiketim: lajme nga kosova

Përfundon dialogu dyditor në Bruksel, Qeveria e Kosovës shpall fitoren e...

Në Bruksel përfunduan bisedimet dyditëshe në të cilat u përcaktuan obligimet finale të palëve për zbatimin e marrëveshjes për kodin telefonik shtetëror të Republikës...

Nesër ora e parë e mësimit në Drenas do t’i kushtohet...

Drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Komunën e Drenasit, Sadik Tahiraj në një mbledhje të jashtëzakonshme me drejtorin e Institucioneve Arsimore në Komunën...

Genc Prelvukaj pyet Halil Matoshin: Çfarë kombi jemi shqiptarët e Malit...

Duket se debati për kombin shqiptare ka nxitur debat edhe mes analistit Halil Matoshit dhe këngëtarit, Genc Prelvukaj. “Turpërohesh kur në shtetin tënd e ke...

Babai i vendosur: Do t’i ndjek të gjithë mjekët që ma...

Dosjen mjekësore prej qindra faqesh, që i atribuohet mjekimit dhe ekspertizave për vajzën e tij që pësoi një deformim prej 54 shkallësh të skoliozës...

14 autobusë shiten për 8 mijë euro (DOKUMENT)

Stacioni i Autobusëve në Gjakovë përmes një ankandi publik ka nxjerr në shitje 14 autobus të cilët janë jashtë përdorimit. Në njoftimin për kontratë...

Paraqitet kandidati që po pretendon t’ia zë vendin Isa Mustafës në...

Kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, i ftuar në RTK, në emisionin “Natën”, ka folur për të ardhmen e tij politike. I pyetur se...

Kosova, e ‘okupuar’ nga spiunët

Akuzat se “je spiun apo bir spiuni” janë bërë përditshmëri në opinionin kosovar. Për t’i pastruar figurat nga e kaluara ish-agjentët e sigurimit jugosllav,...

Trepçës i duhet kohë të rimëkëmbet

Ligji për Trepçën, i miratuar nga Kuvendi i Kosovës, nga ekspertët po vlerësohet si një nga hapat më të rëndësishëm të bërë në fushën...

Kush i telefonoi Agim Çekut që të bëhej komandant i UÇK’së?...

Sonte në emisionin “Komiteti Qendror”, drejtuar nga Berat Buzhala, Leonard Kerquki dhe Shpend Limoni, prodhim i Gazetës Express, që transmetohet në RTV Dukagjini, në...

Kosovës i duhen edhe 3 kushte për vizat

Ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi nuk mjafton që kosovarët të mundë të lëvizin pa viza nëpër shtetet e Bashkimit Evropian. Zyra e BE-së në...

Lajmet e fundit