Ballina Etiketimet Lajme nga maqedonia

Etiketim: lajme nga maqedonia

Andreja Katiq, ministre e mbrojtjes së Sllovenisë arrinë sot në Maqedoni

Andreja Katiq, ministre e mbrojtjes e Sllovenisë do të mbërrijë sot në Maqedoni, në një vizitë zyrtare. Ajo do të pritet me ceremoni solemne...

Në Shkup hapet ekspozitë për personat me nevoja të veçanta

Ambasada suedeze në Shkup, në bashkëpunim me Institutin suedez, sot në ora 19, në Shtëpinë e ARM-së, do të hapin ekspozitën ”Qasje” dhe ”Dizajn...

Sot në Maqedoni do të organizohet konferencë për patundshmëri

Sot në Maqedoni do të organizohet konferenca e parë e llojit të investimeve për patundshmëri e organizuar nga shtëpia online për patundshmëri e-aukcija.mk dhe...

Këngëtari Qani Allka godet politikanët: Kokën me akull na lajnë,shtiren se...

Artisti nga Struga dhe këngëtari shumë i njohur i grupit të famshëm i ”Shekullit të Dreqit” , Qani Allka, nëpërmjet këngës të realizuar  ”’A...

50 euro gjobë nëse ‘Ajvarin’ e përgatisni para banesës

Një vendim nga qyteti i Shkupit ndalon rreptësisht përgaditjen e Ajvarit në zona publike. Inspektorët do të kontrollojnë dhe do të gjobisin me 50 euro çdo...

Paradoksi: Shqiptarët i dhurojnë Serbisë 1 miliard euro vetëm duke u...

Një debat në distancë ka shpërthyer këto ditë ndërmjet mediave serbe dhe atyre shqiptare të Preshevës në lidhje me pasojat ekonomike por jo vetëm,...

Lajmet e fundit