Ballina Etiketimet Ligj

Etiketim: ligj

LSDM ka hartuar ligj për gjuhën shqipe, zbulon Taravari

Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së Arben Taravari, në emisionin debativ “Click plus” të TV21 të Shkupit, shpalosi një pjesë të dokumentit të Zoran Zaevit...

Maqedonasit janë pjesë e përgatitjes së ligjit për mbrojtje të pakicave...

Maqedonasit në Shqipëri po marrin pjesë në mënyrë aktive për përgatitijen e ligjit për mbrojtje të pakicave kombëtare në Shqipëri. Me këtë ligj, ata...

Fuere: Erdhi koha për ndryshime, kthim të demokracisë dhe ligjit (FOTO)

“Këtë javë qytetarët e Maqedonisë do të votojnë në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në dy vitet e fundit ata kanë qenë viktima të një...

Rilindje me Besë: Edhe ky 28 Nëntor me ligj nënçmues në...

“Shqiptarët e Maqedonisë po e presin edhe këtë 28 Nëntor me një ligj nënçmues në fuqi, që parasheh përdorimin e flamurit shqiptar me dimensione...

Lajmet e fundit