Ballina Etiketimet LR-pdsh

Etiketim: LR-pdsh

LR-PDSH sot mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin

LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela sot do të mbaj Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti, por edhe...

Taravari: Njerëzit e PDSH-së dhe LR-PDSH-së të bashkohen në një parti...

Sekretari i LR-PDSH-së, Arben Taravari ka komentuar gjendjen në Partinë Demokratike Shqiptare dhe Lëvizjen për Reforma PDSH ku ka bërë thirrje që pas dorëheqjes...

Tensione në degën e LR-PDSH-së në Çair, sërish probleme me listën...

Dega e Çairit e LR-PDSH-së nuk po gjen sërish qetësi. Partia në këtë degë është përfshirë në tensione pasi një nga mbështetësit kryesorë, Abdulla Abdullahu...

Pollozhani tregon të vërtetën për bashkëpunimin opozitar. BESA e pranoi ofertën,...

Kryetari i Shoqatës së Ish të Burgosurve dhe Përndjekurve Politikë, Shpëtim Pollozhani, në emisionin “Rruga drejt…” ka folur edhe për shkaqet pse nuk ndodhi...

LR-PDSH: “Pas 11 Dhjetorit administratorët do ti çlirojmë me Ligj”

Tentimi për ti dhënë masovitet tubimeve publike përmes keqpërdorimit të administratës publike është akt jo human, jo politik dhe jo etik. Megjithëse BDI lëvdohet...

LR-PDSH: BDI,këta shkatërrues të kulturës shqiptare

Gjatë luftës së dytë botërore anglezët i propozojnë Çerçilit që për shkak të nevojave të ushtrisë të heq buxhetin për kulturë dhe ta drejtoj...

Sela: Kemi ardhur t’ju marrim besë dhe jo t’ju bëjmë me...

Mbrëmë u mbajt Kuvendi i zgjedhjes së strukturave të rinisë në degën e Gostivarit të LR-PDSH-së. Salla e pallatit të kulturës të Gostivarit ishte e...

Sela: Ja cilat janë kushtet e LR-PDSH për hyrje në Qeveri...

Ziadin Sela në emisionin “Debat” të udhëhequr nga kryeredaktorja e Portalb.mk, Elida Zylbeari, ka folur gjerë e gjatë për aktualitetin politik të Maqedonisë. Ai...

Zgjedhjet e 11 dhjetorit: Ja qëndrimet e partive jashtëparlamentare

Partitë jashtëparlamentare shqiptare në qëndrimet e tyre dhënë për zgjedhjet e 11 dhjetorit, shprehen të gatshme për zgjedhje dhe zotohen se do t’i japin...

ANALIZË/ A do kenë fatin e DR-së partitë shqiptare jashtëparlamentare ?!

Zgjedhjet e dhjetorit po afrojnë dhe partitë shqiptare jashtëparlamentare po i gjen të papregaditura, të pa bashkuara dhe me një sistem zgjedhor diskriminues, me...

Lajmet e fundit