Ballina Etiketimet Mali i zi

Etiketim: mali i zi

Rusia bllokon importin e verës malazeze, e cila hyn masivisht në...

Shërbimi Federal për Mbikqyrjen e Mbrojtjes së të Drejtave të Konsumatorit dhe Mirëqenies në Rusi njoftoi të martën datë 25 Prill 2017 se ka...

Daçiçin e nervozon qasja e Maqedonisë dhe Malit të Zi ndaj...

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, në një intervistë për agjencinë serbe të lajmeve “Beta”, ka folur gjerë e gjatë për raportet e...

Tërmet 4 ballësh në Mal të Zi

Një tërmet prej 4 ballësh sipas shkallës së Rihterit goditi jugun e Malit të Zi 40 minuta pas mesnate dhe u ndie në shumë...

Malazezi më i urryer në Serbi: Flet për origjinën shqiptare, të...

Serbia kundërshton vendimin e Vatikanit, përkatësisht të Papa Françeskut, që kryepeshkopi i dikurshëm i Zagrebit, Alojzije Stepinacit, të shpallet i shenjtë. Reagimet më të...

Deputeti shqiptar në Mal të Zi: Shqiptarët votuan partitë malazeze

Deputeti i vetëm shqiptar në Mal të Zi, Genc Nimanbegu, i cili fitoi një mandat në parlament pas zgjedhjeve të së dielës, ka thënë...

Zbulohet emri i komandantit shqiptar që arrestoi 20 serbët në Mal...

Kryeministri i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka shprehur dyshimet e tij mbi akuzat për terrorizëm ndaj të arrestuarve serbë në Malin e Zi, përfshirë edhe...

Gjashtë serbë nga Mitrovica janë arrestuar në Malin e Zi

Në mesin e 20 personave të arrestuar gjatë ditës së djeshme në Podgoricë, të dyshuar për sulme terroriste në ditën e zgjedhjeve parlamentare në...

Shqiptarët në Mal të Zi pësojnë debakël, fitojnë vetëm një deputet

Zgjedhjet parlametare në Mal të Zi të cilat u mbajtën kësaj të diele nuk dhanë asnjë fitues apo asnjë subjekt politik i cili është...

“Terroristët” e Malit të Zi kishin planifikuar disa sulme

Drejtori i policisë malazeze, Slavko Stojanoviç ka konfirmuar se gjatë natës janë arrestuar 20 shtetas të Serbisë, nën dyshimin për krijimin e një organizate...

Sfida e rrezikshme Rusi – Perëndim nuk luhet as në Siri,...

Sfida e rrezikshme mes Rusisë dhe Perëndimit nuk luhet në frontin sirian, në Ukrainë dhe në kufijtë e Balltikut, por shumë pranë shtëpisë sonë,...

Lajmet e fundit