Ballina Etiketimet Maqedonas

Etiketim: maqedonas

Ja çfarë porosie ka Edi Rama për nacionalistët sllav të Maqedonisë...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook, në rubrikën Amarcord, një mesazh për trazirat që ndodhën në Kuvendin...

Talat Xhaferi futet ne mes protestuesve maqedonas (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Talat Xhaferi, i cili është edhe kandidati i shumicës parlamentare për kryetar të Kuvendit, sot në makinën e tij duke kaluar...

Sela: Identiteti maqedonas nuk ekziston (VIDEO)

Lideri i LR PDSH-së, Zijadin Sela ka deklaruar se identiteti maqedonas nuk ekziston, ndërsa para 100 vjetëve populli maqedonas nuk ka ekzistuar, transmeton Tetova1. “...

Nxënësit shqiptarë të Dollnenit drejt asimilimit, mësues maqedonas në vend të...

Nxënësit shqiptarë të shkollës fillore “Liria” të Zhitoshës së Dollnenit nuk kanë arsimtarë dhe mësues të mjaftueshëm shqiptarë, informon INA. Mbi 280 nxënësit shqiptarë të...

Shtypi maqedonas nesër: Ish-gruaja e Ramës 9 milionë Dollarë nga USAID...

Ish-bashkëshortja e Kryeministrit Edi Rama nesër do të jetë në faqen kryesore të një ndër gazetave më të mëdha maqedonase. Gazeta “Dvdenik” në Maqedoni do...

BDI: Nuk kemi partner strategjik dhe të preferuar tek kampi politik...

Bashkimi Demokratik për Integrim nuk ka partner të preferuar në bllokun politik maqedonas, ndërsa interesin për ruajtjen e stabilitetit të shtetit e vendos mbi...

Gjuha shqipe një nga temat më të debatuara edhe në kampin...

Zyrtarizimi i plotë i gjuhës shqipe vazhdon të jetë pika më e nxehtë e fushatës zgjedhore. Kreu i VMRO DPMNE-së Nikolla Gruevski i cili...

Komandanti shqiptar shtyn autoblindën e mbetur në rrugë teksa polici maqedonas...

Në një fotografi të publikuar nga “Tetova sot” të dërguar nga banorët e fshatit Radushë të Shkupit, pasqyron degradimin dhe nënçmimin e pozitës së...

Lajmet e fundit