Sela: Identiteti maqedonas nuk ekziston (VIDEO)

Lideri i LR PDSH-së, Zijadin Sela ka deklaruar se identiteti maqedonas nuk ekziston, ndërsa para 100 vjetëve populli maqedonas nuk ka ekzistuar, transmeton Tetova1.

“ Realiteti historik i Maqedonisë dihet në tërë botën dhe është absurde për një popull që nuk ka identitet të tij, konkretisht janë maqedonasit, ku shqiptarët kanë qenë shumë më korrekt dhe i kanë ndihmuar që ta ndërtojnë atë identitet dhe tani ju e kontestoni identitetin tonë. Me regjistrimin e popullsisë para 100 viteve nuk ekziston populli maqedonas”, deklaroi Zijadin Sela./Tetova1/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu