Ballina Etiketimet Maqedonia

Etiketim: maqedonia

Reagon kryetari i SHGM-së Naser Selmani pas kërcënimeve nga eksponentë të...

Eksponentë të BDI-së kanë kërcënuar me jetë për të disatën herë kryetarin e shoqatës së gazetarëve në Maqedoni, Naser Selmanin, por sic theksoi ai,...

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

Maqedonia me një mijë kilogram mbeturina për kokë banori (FOTO)

EUROSTAT ka publikuar listën e vendeve evropiane sa i përket mbeturinave për kokë banori. Të dhënat e statistikës evropiane tregojnë se në Maqedoni një...

Sofra për jetimët në 15 shtete nga Turqia, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë...

Unioni i Studentëve të Anadollit nga Turqia do të shtrojë sofra vëllazërore me rastin e "15 Ramazanit - Ditës Botërore të Jetimëve" në 15...

Zaev paralajmëron qëndrim neutral në raport me anëtarësimin e Kosovës në...

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare thonë se Maqedonia në asnjë mënyrë nuk guxon të mbaj qëndrim neutral në raport me Kosovën, ashtu siç ka theksuar...

Kryeministri Zaev mesazh kryeministres Mej: Maqedonia e gatshme të ndihmojë kundër...

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev i dërgoi telegram ngushëllimi kryeministries britanike Tereza Mej dhe qytetarëve të Mbretërisë së Bashkuar të...

Maqedonia së shpejti në NATO

Kryeministri Zoran Zaev ka premtuar anëtarësim të shpejtë në NATO dhe fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Ekspertët thonë se kjo është e mundur...

Ivanov: BE-ja të nxjerrë mësime dhe ta ndryshojë qasjen ndaj Maqedonisë

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO, fillim i bisedimeve me BE-në, thellim i bashkëpunimit në sferën e sigurisë me qëllim stabilitet në gjithë rajonin, përmbajtje...

Bushati uron Dimitrovin: Pres bashkëpunim të vazhdueshëm

Minsitri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati me rastin e zgjedhjes së Nikolla Dimitrovit si ministër i Jashtëm i Maqedonisë, ka uruar...

Lëvizja Besa: Maqedonia është në krizë demokracie dhe të sigurisë (VIDEO)

Përmes një konference për shtyp, Lëvizja Besa konstaton se ”pas incidenteve të mbrëmshme në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë, kur huliganë të mbështetur nga...

Lajmet e fundit