Ballina Etiketimet Media

Etiketim: media

Media gjermane: Ky është misioni i Zoran Zaevit

I mandatuari për shefin e qeverisë së ardhshme, Zoran Zaev, të martën ka paraqitur programin e tij qeveritar. Maqedonia të anëtarësohet sa më shpejt...

Xhaferi nga Brukseli për mediat serbe: Ja pse e mbaj flamurin...

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka sqaruar për mediat serbe dhe maqedonase pse flamuri shqiptar gjendet në zyrën e tij. Ai...

Francë, Le Pen u vë ndalesë dy medieve

Ekipi i kandidates presidenciale të ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen, ka refuzuar të akreditojë dy medie franceze me arsyetimin se kanë...

“Çmenden” mediat serbe: Shqiptarët duan sërish luftë, por…

Shqiptarët duan sërish luftë. Këto janë kryetitujt e shtypit serb. Shkrimet plotësuese janë se 80 për qind e heroinës dhe drogës në Evropë eksportohet...

Media austriake paralajmëron përçarjen e partisë së Nikola Gruevskit, ja çfarë...

Nga demonstratat kundër të drejtave të reja për shqiptarët në Maqedoni bëhet fjalë për përleshje mes ndjenjave autoritare dhe liberale, shkruan “Der Standard”. Në protestat...

Maqedonia, nga shtet me media jo të lira, në shtet me...

Pozita dhe trajtimi që u bëhen mediave në Maqedoni shpeshherë kanë qenë në qendër të vëmendjes dhe janë trajtuar nga organizatat ndërkombëtare, duke e...

Deklarata e Thaçit në Reuters bën jehonë anekënd globit, ‘rrëmbehet’ nga...

Artikulli i botuar nga agjencia britanike me famë botërore, Reuters, me titull “Serbia dëshiron ta aneksojë një pjesë të Kosovës duke përdorur modelin e...

Ujëvara e ngrirë e Mirushës, tërheq vëmendjen e mediave të huaja...

Temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin këto ditë, kanë bërë që të ngrihen Liqeni i Badovcit dhe Drini i Bardhë. Po ashtu, ka ngrirë...

Shoqata e Gazetarëve: BDI është ISIS për mediat!

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, thotë se sulmet ndaj gazetarëve të cilat po eskalojnë kohëve të fundit, duke marrë si...

Lajmet e fundit