Ballina Etiketimet Okb

Etiketim: okb

Çitaku në fjalimin e saj në OKB: Kosova është shtet i...

Ambasadorja e Kosovës në Uashington, Vlora Çitaku, ka shprehur besimin se Kosova shumë shpejt do të nënshkruajë marrëdhëniet diplomatike edhe me Serbinë. Ajo gjatë fjalës...

Kadri Veseli: Gjatë mandatit të Trumpit, Kosova do të anëtarësohet në...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë vizitës që ka pasur në SHBA ka takuar presidentin Donald Trump. Gjatë një interviste për Klan Kosova...

Në KS-OKB do të votohen dy projektrezoluta të veçanta për Halepin

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara (KS-OKB) në të njëjtën ditë do të votojë dy projektrezoluta të veçanta për Sirinë, raporton Anadolu Agency...

Turp për OKB

Veprimtari dhe ish i burgosuri politik Shpëtim Pollozhani ka reaguar publikisht për kandidaturën e Vuk Jeremiq për postin e sekretarit gjeneral të OKB-së, transmeton...

Lajmet e fundit