Ballina Etiketimet Partite

Etiketim: partite

Ja çfarë thonë partitë për ftesën e Ivanovit për takim liderësh

Pas kaosit të mbrëmshëm ku u sulmuan të zgjedhurit legjitim të popullit në Kuvendin e Maqedonisë, nga protestuesit e të ashtuquajturës iniciativë qytetare “Për...

BESA: Kemi komunikim normal me politikanët shqiptarë, por jo me ata...

Lëvizja BESA njihet si parti e qëndrimeve parimore dhe konsisente, andaj kjo ka ngjallur nervoz te partitë e tjera jo parimore, që votat i...

Edhe pesë ditë për Gruevskin, partitë qëndrime të ndryshme për formimin...

Edhe pse ditë kanë mbetur nga afati për të formuar Qeverinë e re, mandatin për të cilën e ka ish kryeministri Nikolla Gruevski. Partitë...

Qëndrimet e BDI-së, Lëvizjes Besa dhe Aleancës për Shqiptarët rreth temës...

Përfshirja e faktorit shqiptar në bisedimet për emrin janë njëra nga kushtet kyçe për formimin e Qeverisë së re. Në pikën e pestë të...

Bilall Kasami me një mesazh të fuqishëm për partitë maqedonase

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është përgjigjur ekskluzivisht për portalin Sakte.net se si do të veprojë Lëvizja BESA nëse asnjë parti maqedonase nuk...

A po zbuten tonet nacionaliste? Partitë me fjalor ndryshe pas zgjedhjeve...

Partitë të shmangin thirrjet nacionaliste dhe se nuk ka koalicionim me askënd që i fut në zjarre shqiptarët dhe maqedonasit, theksoi kryetari i BDI-së,...

Takimi me Ramën, partitë fshehin draftin

Po mbahet në fshehtësi drafti zyrtar që u shtrua një ditë më parë në tryezën e përbashkët të thirrur nga kryeministri Edi Rama me...

Ja sa kanë harxhuar për reklama BDI, Besa, Aleanca dhe partitë...

Partitë politike gjatë fushatës zgjedhore kanë harxhuar 1,5 milion euro për reklama televizive, radio dhe gazeta, raporton novatv. Deri më tash raporte deri të Komisioni...

Zaev: Jemi të hapur për një koalicion me të gjitha partitë...

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para Parlamentit tha se ai ishte i hapur për një koalicion me të gjitha...

Partitë shqiptare s’mund të realizojnë premtimet (VIDEO)

Partitë shqiptare do ta kenë të vështirë të realizojnë premtimet e tyre kryesore që kanë të bëjnë me avancimin e çështjes kombëtare, pasi të...

Lajmet e fundit