Ballina Etiketimet Porosi

Etiketim: porosi

Rama porosi edhe për Zaevin dhe qeverinë e re

Pas krijimit të qeverisë së re në Maqedoni, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka aktualizuar cështjen e të drejtave të shqiptarëve në këtë shtetë, njofton...

LSDM ka një paralajmërim për Gruevskin

LSDM, me anë të një deklarate me shkrim i është përgjigjur deklaratave të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i cili tha se Zoran Zaevi...

LSDM-ja ka këtë porosi për Ivanovin

LSDM-ja në kumtesën e sotme kërkoi nga presidenti Gjorge Ivanov të mos i dëmtojë interesat shtetërore të Republikës së Maqedonisë. Ata porositin se vullneti...

Daut Haradinaj ka një porosi për Hashim Thaçin

Deputeti i AAK-së, njëherësh vëllai i Ramush Hardinajt, Dauti ka reaguar rreth vizitës së paparalajmëruar të presidentit të vendit, Hashim Thaçit, në Amerikë. Haradinaj, në...

Fillojnë kalkulimet për qeveri, Zaevi porosi Ivanovit

Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev, pret që presidenti Gjorge Ivanov, mandatin për formim të qeverisë t’ia jep kryetarit të partisë i cili do...

Basha porosi Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë e qeverisjes maqedonase...

Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri , Lulzim Basha i ka sugjeruar kryetarit të BDI-së ,Ali Ahmetit që shqiptarët të jenë pjesë vendimtare e...

Ja cfar porosije bëri kjo voglushe për votuesit në Maqedoni!

Para disa orëve Muhamed Zekiri në statusin e tij publikoji një fotografi të një voglushes që i thëret qytetarët “Mos e shit VOTEN të...

Lajmet e fundit