Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Reagon Qeveria: Programin artistik për superkupë ka përgatitur VMRO dhe FFM

Dje në Superkupën e Europës, në kuadër të programit kukturor-artistik, kishte pika artistike ku tregohej kultura tradicionale maqedonase dhe jo pika kulturore të shumë...

Qeveria zgjedh Goran Nikollovskin në krye të DSK-së, Laze Velkovskin në...

Qeveria në seancën e sotme maratonë, miratoi pak minuta më pare drejtorët e rinj në dikasteret e Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) dhe...

Qeveria publikon të gjitha emrat e kabinetit qeveritar

Qeveria e republikës së Maqedonisë sot mbajti seancën e parë, ndërsa ka dalë me njoftimin e parë. Në seancë sic thuhet në kumtesë, është shprehur...

Ja çfarë thotë Zaev pas takimit me Zhbogar

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev brenda godinës së qeverisë ka realizuar takim me ambasadorin e BE-së në Maqedoni Samul Zhbogar. Pas takimit Zaev ka deklaruar...

Rama porosi edhe për Zaevin dhe qeverinë e re

Pas krijimit të qeverisë së re në Maqedoni, kryeministri shqiptar, Edi Rama ka aktualizuar cështjen e të drejtave të shqiptarëve në këtë shtetë, njofton...

Rebelim në BDI, nuk e duan BESËN në Qeveri?!

BDI nuk e do Lëvizjen BESA që të jetë pjesë e Qeverisë. Nga kjo parti theksojnë jozyrtarisht se janë në gjendje për të siguruar...

Osmani tregon detajet për qeverinë e re (VIDEO)

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në emisionin ‘Fol Tash’ në TV Koha ka folur për krijimin e qeverisë së re të Maqedonisë duke thënë...

A është formuar Qeveria e re e Maqedonisë, së paku jozyrtarisht?...

Siç raportuam më herët, drejtorsha politike pranë Ministrisë së punëve të jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Karen Pierce, është takuar me kryetarin e Kuvendit,...

Sanksione individuale ndaj politikanëve në Maqedoni?!

As Komisioni Evropian e as delegacioni i BE-së në Shkup nuk komentojnë nëse Brukseli do të miratojë sanksione ndaj Maqedonisë, respektivisht ndaj politikanëve që...

Ramushi në Francë, fletëarrest ndaj Albin Kurtit, sinjale që do të...

Sot policia e Kosovës ka lëshuar një fletë arrest për deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i cili siç ka njoftuar subjekti i tij...

Lajmet e fundit