Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Këto janë rrëngallat e ndryshkura me të cilat serbët kërcënuan sot...

Disa avionë luftarak serb fluturuan disa herë shumë ulët mbi kokat e banorëve të Preshevës gjatë ditës së sotme duke shkaktuar panik tek ta. Një...

Haradinaj: Nëse Serbia s’e heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, Nishin...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dalë dikush e t’i prish agjendat e Serbisë më...

Kosovë, shuhen operatorët e kompanive telefonike nga Serbia

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) në Kosovë njofton opinionin publik se që nga data 1 maj 2017 përfundimisht janë ndërprerë të...

Thaçi godet Hahn’in, thotë se deklaratat e tij janë të nxitura...

Presidenti Hashim Thaçi po akuzon BE’në se ka mungesë të lidershipit dhe vizionit për Kosovën. Sipas Thaçit, deklarimet e fundit të komisionarit europian për zgjerim...

Thaçi nga Graçanica: Serbia rrënoi 300 xhamia në Kosovë, kreu gjenocid

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Serbia ka kryer spastrim etnik dhe gjenocid në popullatën e Kosovës. Ai duke folur në një debat...

Serbët ekspozojnë armët e reja, thonë se do ta frikësojnë të...

Në Abu Dhabi, është hapur ekspozita e trembëdhjetë ndërkombëtare e armëve dhe pajisjeve ushtarake IDEX 2017, ku kapacitetet e tyre janë duke i ekspozuar...

Sheshel: Shqiptarët do ta sulmojnë veriun e Kosovës, Serbia të reagojë

Lideri radikal serb, Vojisllav Sheshel ka thënë sot se shqiptarët planifikojnë sulm të armatosur në katër komunat veriore të Kosovës në kohën gjatë vizitës...

Shqipëria në luftë nëse Serbia hyn në Mitrovicë? Ja çfarë parashikon...

Çim Peka: Pyetja e fundit që është konkrete. Në rast se do të cenohet integriteti territorial i Kosovës, a është Shqipëria në luftë? Nishani: Shqipëria...

Gazeta më e madhe serbe: Është mbyllur pakti, Putin do ta...

Gazeta më e madhe në Serbi, Blic ka hapur gazetën me titullin “Putin do të njohë Kosovën”. Blic në fakt nuk është një tabloid krejt...

Nataliteti dhe mortaliteti në rajon: Serbia çdo vit po “humb” një...

Për shkak të shtimit negativ natyror, Serbia dhe Kroacia çdo vit humbasin numër të madh të banorëve, mesatarisht sa një qytet të vogël. Kosova...

Lajmet e fundit