Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Kosova vjet nga Serbia importoi 400 milionë euro mallra

Rreth 400 milionë euro është vlera e produkteve serbe të importuara në Kosovë gjatë vitit 2016, raporton KTV. Derisa në vitin 2016, importi i këtyre...

Rama: Ka mbaruar koha që Serbia të futet në Kosovë (FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë përgjigjen e tij nëse Serbia është duke planifikuar që të hyjë në Kosovë. Një përcjellës i Ramës në...

Prishtina me SHBA-të dhe BE-në në njërën anë, Beogradi me Rusinë...

Përpjekja për të futur ilegalisht një tren nga Serbia në Kosovë, është incident politiko-propagandues, thotë drejtori i Forumit për Marrëdhënie Etnike, Dushan Janjiq. “Edhe Prishtina...

Hoxhaj: S’do të qëndrojmë të qetë përderisa Serbia provokon me taktika...

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili e quan të papranueshëm ndalimin e...

Çfarë po `ngatërrojnë` serbët në Bosnjë? Gjermanët: Nëse krijohet Serbia e...

Në Bosnjë dhe Hercegovinë serbët dëshirojnë të përfundojnë bashkëqeverisjen me myslimanët dhe kroatët. Një rrezik për Ballkanin, shkruan analisti Stefen Honig për median gjermane...

‘Serbia i ka borxh 20 miliardë euro, Kosovës’

Çdo pretendim i Serbisë ndaj pronësisë së ndërmarrjes “Trepça” ka marrë fund me nxjerrjen e Ligjit për Trepçën. Por, lidhja e Beogradit me “Trepçën”...

Nikovski:Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në lidhje me Kosovën

Serbia ka të drejtë të na hidhërohet në drejtim të njohjes sonë ndaj Kosovës. Unë mendoj se është përshtypje e fortë se gjatë gjithë...

Serbia e përfshirë në sulmin terrorist në Berlin? (FOTO)

Mediumi prestigjioz CNN ka siguruar disa dosje të hetimeve gjermane përmes të cilave është zbuluar rrjeti terrorist që ka organizuar sulmin në tregun e...

Serbia më të dhëna të zymta : Popullsia po plaket

Projeksionet demografike parashikojnë që në Serbi, deri në vitin 2030, përqindja e popullsisë mbi 65 vjeç do të rritet në 21 për qind ndërsa...

Gashi: Ali Ahmeti është në shërbim të agjendës serbo – ruse

“Shqiptarët e Kosovës duhet ta dinë dhe mos të kenë iluzion se Ali Ahmeti paraqet ndonjë agjendë kombëtare në Maqedoni. Ai ka përfunduar me...