Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Ben Blushi e quan Greqinë raciste të ulët!

Nismëtari i partisë “Libra” në Shqipëri, ish-deputeti i PS-së Ben Blushi thotë se vendimi i Greqisë për të dënuar ushtarët vetëm se bënë me...

“Serbët po bëhen gati për luftë, Shqipëria të mos e lërë...

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, ka deklaruar se janë të gjitha gjasat për një konflikt të ri mes shqiptarëve dhe serbëve. Në një intervistë...

Maqedonasit nga Shqipëria kritikojnë Bushatin pse i quajti sllavo-maqedonë.

Maqedonasit nga Shqipëria ashpër kanë reaguar në deklaratën e ministrit të jashtëm shqiptarë Ditmir Bushati ku maqedonasit i ka quajtur sllavomaqedonas, informon Zhurnal. Shoqata maqedonase...

Çfarë po `ngatërrojnë` serbët në Bosnjë? Gjermanët: Nëse krijohet Serbia e...

Në Bosnjë dhe Hercegovinë serbët dëshirojnë të përfundojnë bashkëqeverisjen me myslimanët dhe kroatët. Një rrezik për Ballkanin, shkruan analisti Stefen Honig për median gjermane...

Pas borës dhe ngricave, Shqipëria pritet të goditet nga përmbytjet

Pas ngricës që ka përfshirë të gjithë vendin, sinoptikanët parashikojnë që javën e ardhshme të nisin reshje të dendura shiu. “Ditën e martë dhe ditën...

“Shqipëria, parajsa europiane e kanabisit” (FOTO LAJM)

"Deutsche Welle" i ka dedikuar një shkrim të veçantë fenomenit të kultivimit të drogës në vendin tonë. "Shqipëria, parajsa evropiane e kanabisit", është titulli...

Zyrtare: Largohet nga Shqipëria, emërohet trajner i ri i Luganos

FSHF e ka konfirmuar sot lajmin që qarkullonte prej ditësh, se Paolo Tramezzani do të shkëputej nga stafi i kombëtares dhe posti i tij...

Dita kur në Londër u themelua Shqipëria

Sot mbushen 104 vjet nga koha kur ka filluar punimet Konferenca e Ambasadorëve në Londër. Kjo datë duhet të merret si momenti kur Shqipëria...

Mehmeti u jep disa leksione falas analistëve nga Tirana dhe Prishtina

Shkrimtari shqiptar nga Shkupi, Kim Mehmeti, ka një “porosi” për ‘dashamirët’ e Tiranës dhe Prishtinës që janë tronditur nga ‘humbja’ e madhe që ne...

Tensionet me Greqinë, Turqia mbështet Shqipërinë me 630 000 euro pajisje...

Shqipëria dhe Turqia kanë nënshkruar në prill të këtij viti një marrëveshje për të ndihmuar vendin tonë me trajnime dhe pajisje ushtarake. Ministria e Brendshme...

Lajmet e fundit