Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Pas Enver Hoxhës, Edi Rama është burrështetasi i parë shqiptar në...

Një postim në Facebook i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, se Akropoli i Athinës mbijetoi fal shqiptarëve dhe se Athina dikur ka qenë qytet...

Pse nuk u inçizua rasti ‘Monstra’ ashtu siç u inçizua rasti...

Ditën e sotme ka patur një shkëmbim zjarri mes policisë së kufirit grek dhe trafikantëve të drogës. Forca të shumta të policisë greke, Departamentit...

Shqipëria “ia hedh paq” këtë herë, FIFA na jep vetëm gjobë

Tifozët kuqezi tashmë mund të shohin nga shkallët e stadiumit “Loro Boriçi” ndeshjen kundër Izraelit, pasi FIFA ka vendosur që të mos ndëshkojë FSHF-në...

Ambasadori i Amerikës: Ja emrat e politikanëve shqiptarë kriminelë që u...

Ambasadori i SHBA-ve, Donald Lu në një bashkëbisedim live në Facebook, iu përgjigj pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve, ndërsa bëri publike edhe emrat e...

75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë,...

Paradoksi: Shqiptarët i dhurojnë Serbisë 1 miliard euro vetëm duke u...

Një debat në distancë ka shpërthyer këto ditë ndërmjet mediave serbe dhe atyre shqiptare të Preshevës në lidhje me pasojat ekonomike por jo vetëm,...

Lajmet e fundit