Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Gjermania presion Greqisë?! Kotzias pas takimit me homologun Steinmeier: Duam integrimin...

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias ka deklaruar në Berlin se vendi i tij dëshiron të zgjidhë problemet me Shqipërinë dhe dëshiron integrimin e...

Ministri i Mbrojtes së Greqisë kërcënon sërish Shqipërinë (FOTO & VIDEO)

Një nga zyrtarët më të lartë grek, ministri i Mbrojtjes, Panos Kammenos ka vazhduar edhe sot duke bërë deklarata kërcënuese ndaj Shqipërisë, e duke...

Zv/ministri grek rindez tensionet me Shqipërinë, Bushati i përgjigjet me diplomaci

Në një intervistë për televizionin grek “Star”, zv/ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Dimitris Vitsa, reagoi lidhur me kërcënimin e presidentit turk Erdogan se do...

Shqipëria do ta ndihmojë FSK’në të bëhet Ushtri

Ministria e Mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli ka thënë se do ta përkrahin Forcën e Sigurisë së Kosovës për t’u bërë ushtri. Këto komente Kodheli...

Flet mjeku nga Shqipëria që mori pjesë në obduksionin e Astrit...

Ekipi i pavarur i mjekëve të angazhuar nga familja Dehari që kanë marrë pjesë si vëzhgues në obduksionin e trupit të aktivistit të VV’së...

Shqipëria, një nga katër vendet me politikanët më të korruptuar në...

Një raport i Transperency International vlerëson se Shqipëria po bën përpjekje mesatare në luftën kundër korrupsionit, ndonëse perceptimi për abuzimin e klasës politike dhe...

Greqia do të çojë Marrëveshjen e Detit në Arbitrazh Ndërkombëtar, Berisha...

Fqinji ynë jugor Greqia, po e merr seriozisht idenë e dërgimit të marrëveshjes së kufirit detar në Arbitrazhin Ndërkombëtar. Duke parë se bisedimet me palën...

“Destinacioni Shqipëria”, është koha për cilësi

Flet Milva Ekonomi, ministre e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes Standardet e reja që synohen të vendosen janë shumë të përafërta me ato ndërkombëtare....

Ja sa lojë do t’i mungojë Etrit Berisha Kombëtares së Shqipërisë

Etrit Berisha bëri një gjest të keq duke goditur me kokë futbollistin izraelit Zahavi. Por gjesti i pamenduar mirë nga Berisha pritet t’i kushtojë atij...

Greqia dërgon tanket në kufi me Shqipërinë. Nacionalistët grekë: Ju këshillojmë...

Prej disa ditësh Greqia po zhvillon në kufi me Shqipërinë stërvitje ushtarake të koduar ‘Mburojë çeliku’, ku ka dërguar tanke dhe mjete të rënda...

Lajmet e fundit