Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Organizimi i shqiptarëve në Perandorinë Osmane dhe përqindja që zinin ato...

Për qindra vjet me radhë nga pikëpamja administrative trojet shqiptare ishin përfshirë në ejaletin e madh të Rumelisë, i cili ishte krijuar qysh në...

Kurti: Kosova duhet ta ketë të drejtën për bashkim me Shqipërinë

Në burgun e Sllobodan Millosheviqit dhe Vojisllav Kushtinicës ka kaluar dy vite e gjysmë burg, për shkak të aktivizmit të tij politik poashtu ka...

Thirrje për ta mbrojtur flamurin kombëtar “Te Rrethi”, s’duan vendosjen e...

Një faqe në Facebook është krijuar për të bërë thirrje që të mbrohet flamuri kombëtar shqiptar, në vendin e njohur tashmë si te Rrethi...

Sofra për jetimët në 15 shtete nga Turqia, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë...

Unioni i Studentëve të Anadollit nga Turqia do të shtrojë sofra vëllazërore me rastin e "15 Ramazanit - Ditës Botërore të Jetimëve" në 15...

Bushati uron Dimitrovin: Pres bashkëpunim të vazhdueshëm

Minsitri i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati me rastin e zgjedhjes së Nikolla Dimitrovit si ministër i Jashtëm i Maqedonisë, ka uruar...

Pasi dështoi Kosova, tani Shqipëria e merr në mbrojtje Ramushin?!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i dha sot shtetësinë shqiptare Ramush Haradinajt, ish-kryeministër i Kosovës dhe kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, dhe...

Ivanov – Nishanit: Shqipëria ka qenë dhe mbetet mike e Maqedonisë

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot në Baku, Azerbajxhan realizoi një takim bilateral me presidentin e Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani. Sipas njoftimit...

Greqia me dorë të hekurt, dëbon më shumë shqiptarë sesa afrikanë

Burime zyrtare nga policia greke bëjnë me dije se10.129 shqiptarë janë dëbuar për 2016. Edhe ky vit ka filluar me kthimin e shqiptarëve emigrant...

Shqipëria në luftë nëse Serbia hyn në Mitrovicë? Ja çfarë parashikon...

Çim Peka: Pyetja e fundit që është konkrete. Në rast se do të cenohet integriteti territorial i Kosovës, a është Shqipëria në luftë? Nishani: Shqipëria...

”Shqiptarët e kanë Shqipërinë, e fituan Kosovën, mos vallë duhet t’ua...

Kongresi Botëror Maqedonas (KBM) apelon deri te LSDM-ja dhe OBRM-PDUKM-ja që të arrijnë një marrëveshje pajtimi dhe bashkimi gjithmaqedonas, përballë Platformës shqiptare, përcjell Telegrafi...

Lajmet e fundit