Ballina Etiketimet Sulm

Etiketim: sulm

E fundit: Sulm terrorist në Athinë

Persona të armatosur qëlluan me kallashnikov kundër një autobusi të policisë jashtë zyrave të partisë opozitare greke PASOK në Athinë. Akti i cilësuar si një...

Sulm terrorist në Izmir të Turqisë, 2 të vdekur

Në sulmin terrorist në Izmir të Turqisë, është vrarë 1 polic dhe 1 punonjës në pallatin e drejtësisë, raporton Anadolu Agency (AA). Prefekti i qytetit...

Sulm i ri në një xhami në Stamboll: Dy persona dërgohen...

Pas sulmit të mbrëmshëm në Stamboll ku u vranë 39 persona në një lokal nate, Turqia është goditur sërish. Një sulm i armatosur ka ndodhur...

Brazil: Janë vrarë 13 perosna gjatë festës së Vitit të Ri

Policia ushtarake braziliane kumtoi se mbrëmë, në qytetin Kampinjas, një mashkull ka hyrë në një festë që ishte organizuar nga ana e ish-bashkëshortes së...

SHBA, BE dhe NATO i ofrojnë ndihmë shtetit turk

Viti i ri ka nisur me viktima në shtetin turk. Sulmi është dënuar nga SHBA, NATO si dhe Federica Mogerini, përfaqësuese e lartë e...

ISIS sapo tentoi ta sulmonte Izraelin për herë të parë

Forcat e Izraelit kanë vrarë katër militantë të ISIS-it në Siri, në përplasjen e parë direkte mes vendit dhe grupit terrorist. Xhihadistët hapën zjarr në...

Sulm seksual ndaj dy minoreneve në Manastir dhe Kumanovë

Sulme seksuale ndaj dy personave minorenë janë kryer dje në Manastir dhe Kumanovë. Në njërin rast kryerësi është i panjohur, ndërsa sulmin e dytë...

Muhaxheri i ISIS: Akte terrori në Shqipëri

Agjentë të dy shërbimeve sekrete kanë ardhur ditët e fundit në Tiranë, ku kanë zhvilluar takime të vazhdueshme me zyrtarë të Shërbimit Informativ Shtetëror...

Shqipëri – Izrael, a ishte planifikuar “sulm” nga ISIS në Shkodër?

“Mossad” ka sjellë në Tiranë informacione se gjatë ndeshjes së 12 nëntorit mes Shqipërisë dhe Izraelit që do të zhvillohet në Shkodër mund të...

Lajmet e fundit