Ballina Etiketimet Thenie

Etiketim: thenie

10 thëniet më të bukura për politikën dhe politikanët (VIDEO)

Një aforizëm nuk është i gjatë sa një leksion, por e thënë në një situatë të caktuar, mbi të mund të mendohesh më gjatë...

10 thënie inspiruese nga poeti persian Rumi (VIDEO)

Me siguri keni dëgjuar për poetin e njohur persian Rumin ai njihet si nektari i poezisë perse dhe mban një peshë të madhe të...

10 Thëniet më të famshme të Vjosa Osmanit (VIDEO)

Vjosa Osmani është një emër i njohur në skenën politike të Kosovës. Dy palë zgjedhjet e fundit të mbajtura në Kosovë e nxorën Vjosën...

Shtatë thënie nga psikologë të famshëm që do t’ua ndryshojnë jetën

“Sa i guximshëm bëhet njeriu, kur është i sigurt se e duan” – Sigmund Freud “Loja është përgjigja ndaj pyetjes, se si ndodhin gjërat e reja”  –...

Lajmet e fundit