Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: turqi

Thaçi: “Kushdo që është terrorist në Turqi, edhe për Kosovën është...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tha se “Dhuna asnjëherë nuk mund të zavendësojë vullnetin e popullit. Kushdo që është terrorist në Turqi, edhe për...

Erdogan kritikon ashpër artistët turk: Vetëm kemi kopjuar dhe atë e...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi sot në Ankara se Turqia ka ndjekur një strategji të gabuar në art, fatkeqësisht duke kopjuar dhe...

Erdoğan pritje me ceremoni zyrtare për homologun shqiptar

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur me një ceremoni shtetërore homologun e tij shqiptar, Bujar Nishani, i cili ndodhet për një vizitë...

Turqi-Rusi-Iran, deklaratë të përbashkët për Sirinë

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov tha se Turqia, Rusia dhe Irani kanë bërë një deklaratë të përbashkët ku janë përcaktuar hapat që do...

Turqit shesin masivisht dhe djegin dollarin pas thirrjeve të Presidentit Erdogan...

Turqia është duke u përballuar më një dobësim të monedhës vendase pas paqendrueshmërive politike si edhe futjes në luftë në frontin e Sirisë. Ditët e...

Ibrahimi: Ja prej nga financohet Lëvizja BESA

I pyetur se prej ku i ka marrë paratë koalicioni “Rilindje me BESË” për zhvillimin e fushatës, Zeqirija Ibrahimi tha se çdokush ka mundësi...

Erdoğan: Perëndimi nuk mund të marrë vendim për dënimin me vdekje...

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan të shtunën deklaroi se çështja e dënimit me vdekje është në axhendën e Qeverisë së Turqisë,...

Erdoğan paralajmëron ndryshime rrënjësore në strukturat ushtarake të Turqisë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, në intervistën e tij të parë për një stacion televiziv vendor, paralajmëroi reforma rrënjësore të strukturave ushtarake dhe strukturë...

Lajmet e fundit