Ballina Etiketimet Turqi

Etiketim: turqi

Puçistët incizuan hotelin e Erdoganit nga aeroplani F-16

Në aktakuzën e Prokurorisë shtetërore në Ankara, e cila zbulon detaje të përgatitje së grusht-shtetit të 15 korrikut të vitit të kaluar, thuhet se...

Erdoğan: Islami dhe terrorizmi nuk mund të jenë bashkë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka pritur në një takim në rezidencën presidenciale në Ankara kancelaren gjermane, Angela Merkel, raporton Anadolu Agency (AA). Në...

Sulm terrorist në Izmir të Turqisë, 2 të vdekur

Në sulmin terrorist në Izmir të Turqisë, është vrarë 1 polic dhe 1 punonjës në pallatin e drejtësisë, raporton Anadolu Agency (AA). Prefekti i qytetit...

Dëshmitari rrëfën ferrin e Stambollit: U shtira si i vdekur 20...

Francois al-Asmar, i diplomuar për gazetari radiofonike dhe televizive, ashtu si shumica e 39 njerëzve të vrarë naten e Vitit të Ri në “Reina”,ishte...

I mbijetoi masakrës në Turqi, futbollisti rrëfen momentet e tmerrit

Mes atyre që i mbijetuan sulmit me armë në klubin e natës në Stamboll mbrëmjen e ndërrimit të viteve, ishte edhe një futbollist turk. Sefa...

Ja çka shkruan Kim Mehmeti pë sulmet në Turqi

“Edhe një akt terroristë në Stamboll, që e bënë më të dukshme egërsinë e shekullt që e jetojmë, shekull i përshtatshëm për ‘bishat’ me...

Bushati reagon për sulmin terrorist në Stamboll

Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Ditmir Bushati ka reaguar në lidhje me sulmin në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). "I tronditur nga sulmi...

Sulm i ri në një xhami në Stamboll: Dy persona dërgohen...

Pas sulmit të mbrëmshëm në Stamboll ku u vranë 39 persona në një lokal nate, Turqia është goditur sërish. Një sulm i armatosur ka ndodhur...

Erdogani për sulmin: Po tentojnë të na e shkatërrojnë moralin e...

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka përshkruar sulmin e mbrëmshëm në Stamboll si tentim për ta shkatërruar moralin e Turqisë dhe për...

Vritet terroristi i shumëkërkuar në Turqi

Forcat e sigurisë turke në provincën Tunceli, kanë vrarë terroristin kryesor, njoftoi Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë, raporton Anadolu Agency (AA). Në njoftimin e ushtrisë...

Lajmet e fundit