Ballina Etiketimet TURQIA

Etiketim: TURQIA

10 fakte interesante rreth Rexhep Tayip Erdogan (VIDEO)

Rexhep Tayip Erdogan, është lindur më 26 shkurt 1954 në Stamboll është politikan turk, kryetari i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit ka qenë ish...

Sofra për jetimët në 15 shtete nga Turqia, përfshirë Shqipërinë, Maqedoninë...

Unioni i Studentëve të Anadollit nga Turqia do të shtrojë sofra vëllazërore me rastin e "15 Ramazanit - Ditës Botërore të Jetimëve" në 15...

Greqia: Veprimet e Turqisë me pasoja për stabilitetin e rajonit

Të papranueshme e ka quajtur Ministria e Jashtme greke incidentin e fundit në brigjet e ishullit grek Farmakonisi, ku nga një anije patrullimi turke...

Turqia i ofron ndihmë Donald Trumpit

Turqia është e gatshme ta ndajë përvojën e vet me presidentin amerikan, Donald Trump, në përpjekjet e këtij të fundit për ta ripërtërirë infrastrukturën...

Çfarë fshihet pas vrasjes së ambasadorit rus në Turqi?

Pasojat e fitores në Aleppo Sulmi ndaj ambasadorit rus në Ankara, vjen në një kohë kur siguria, diplomacia dhe inteligjenca kryqëzohen. Le të shohim pikat...

Ushtria turke godet 217 pozicione të ISIS në Siri

Forcat e ushtrisë turke në kuadër të ofensivës "Mburoja e Eufratit" kanë goditur 217 pozicione të organizatës terroriste DEASH, mes të cilave ka pasur...

Kerry dhe CIA kërkojnë falje nga Turqia

Pasi pretendimet e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry dhe Informacionit Sekret të këtij vendi CIA në formën “tregti nafte me DAESH-in” dolën të...

Erdogan: Si një baba më qan shpirti kur shoh gjendjen e...

Presidenti turk Erdogan në konferencën e përbashkët për shtyp me Presidentin e Sllovenisë Borut Pahor, zhvilluar pas takimeve kokë më kokë dhe atyre ndërmjet...

Turqia: Ministrit grek të Mbrojtjes, i mungon edukata

Autoritetet turke kanë reaguar ndaj deklaratave të fundit të ministrit grek të Mbrojtjes, duke i cilësuar si komente provokuese. Ministria e Mbrojtjes e Turqisë i...

Tensionet me Greqinë, Turqia mbështet Shqipërinë me 630 000 euro pajisje...

Shqipëria dhe Turqia kanë nënshkruar në prill të këtij viti një marrëveshje për të ndihmuar vendin tonë me trajnime dhe pajisje ushtarake. Ministria e Brendshme...

Lajmet e fundit