Ballina Etiketimet Veljanovski

Etiketim: veljanovski

Veljanoski nuk ia jep Xhaferit vulat e Parlamentit (VIDEO)

Kryetari i ri i Kuvendit, Talat Xhaferi, punën e tij do ta kryejë nga kabineti i tij deri sa të bëhet dorëzimi zyrtar, transmeton...

Veljanovski nuk e njeh Talat Xhaferin: Ja çka do të bëjë...

Ish kryeparlamentari Trajko Veljanovski më në fund është deklaruar për ngjarjet e dhunshme që ndodhën në Parlament, pasi huliganët maqedonas sulmuan dhe rrahën e...

Veljanoski: Në mesnatë do të kemi Qeveri të re

Ish Kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanoski para selisë së VMRO-DPMNE zbuloi se deri në mesnatë do të jetë e njohur përbërja e qeverisë së...

BDI e pafuqishme që në seancën konstituive, Veljanovski i VMRO-së nuk...

Sot në Kuvendin e Maqedonisë në Shkup u zhvillua seanca konstituive me mandatarët e ri të dalë nga zgjedhjet e 11 dhjetorit, ku nga...

Parlamenti i ri fillon me nënçmim të ri të BDI-së nga...

Seancën e parë konstituive të Parlamentit të Maqedonisë do ta udhëheqë kryetari i deritanishëm i Parlamentit, Trajko Veljanovski, e jo siç ishte paralajmëruar Branko...

Veljanoski për të premten caktoi seancë konstitutive të përbërjes së nëntë...

Seanca konstitutive e përbërjes së re të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë do të mbahet pasnesër, më 30 dhjetor, në orën 13. Seancën e...

Lajmet e fundit