Ballina Etiketimet Ylldrit

Etiketim: ylldrit

37 vite nga rënia e Jusuf e Bardhosh Gërvallës dhe Kadri...

Shkruan: Ylldrit Bomova Plot 37 vite u mbushën sot nga vrasja e vëllezërve Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zekës nga shërbimet sekrete të ish-Jugosllavisë,...

KOMENT/ 37 vite nga demostratat e rinisë studentore të vitit 1981

Shkruan Ylldrit Bomova Sot në 11 mars mbushen plot 11 vite nga demostratat e rinisë studentore të vitit 81', ngjarje e bujshme dhe madhore e...

OPINION/ 36 vite nga vrasja e Jusuf Gërvallës, heroit që ngriti...

Shkruan: Ylldrit Bomova Për shumë heronj janë shkruar vargje e kënduar këngë, për Jusufin sonte e 36 vite më parë këndohet kënga e pambaruar, për...

Lajmet e fundit