Të enjten dorëhiqet kryeministri Kovaçevski, e gjithë qeveria në dorëheqje

Kryeministri Dimitar KOvaçevski ka konfirmuar se të enjten do ta parashtroj dorëheqjen, para seancës kuvendore të caktuar për të premten, pas çka pason formimi i qeverisë teknike.

“E gjithë qeveria do të jetë në dorëheqje të enjten në ora 10:00. Kështu që askush nga ministrat nuk ka nevojë të jep dorëheqje, sepse me dorëheqjen e kryeministrit, e gjithë qeveria është në dorëheqje”, deklaroi Kovaçevski i pyetur rreth dorëheqjes eventuale të ministrit të Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu. /Alsat.mk


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu