Tensione në Kuvend! Opozita reagon pasi u tentua të vendoset në votim kandidatura e Zylfi Adilit për anëtar në KSHZ

Sot ka pasur tensione në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, përcjell TV21. Në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime u tentua të vendoset në votim kandidati për anëtar në Komisionin Shtetëror Zgjedhor, Zylfi Adili-Qufa, përcjell TV21.

Opozita kundërshtoi me revoltë, pasi sipas tyre ky vend i zbrazët në KSHZ, i takon opozitës shqiptare, respektivisht Lidhjes Europiane për Ndryshim.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu