Tensionet në Veri, reagon Kurti: Vuçiq dhe Petkoviq janë përgjegjesit kryesorë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurit, ka thënë se presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq dhe Petar Petkoviq janë përgjegjësit kryesorë për gjendjen në Veriun e Kosovës.

Ai përmes një video adresimi tha se qeveria e tij është progresite.

Putini nënshkruan dekretin: Rusia konsideron NATO-n dhe SHBA-në si kërcëni…
Po ashtu kërkoi që opinioni kosovar mos të bie pre e mediave të Beogradit.

“Ditet e javët në vazhdim mund të jenë sfiduese dhe problemaitke”, tha Kurti.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu