Testi i thjeshtë që do t’ju zbulojë sa të stresuar jeni, shikoni foton me vëmendje (FOTO)

Një imazh është shfaqur në mediat sociale i cili thuhet se tregon një iluzion optik që me sa duket përcakton se sa jemi të stresuar.

Dhe siç thuhet tutje, përcjell Telegrafi, niveli juaj i stresit gjendet në atë që shihni brenda sekondave.

Nëse imazhi është i palëvizshëm, ju jeni të qetë; nëse lëviz pak, ju jeni të stresuar dhe nëse lëviz si një karusel, ju jeni shumë të stresuar.

Imazhi tani më i bërë viral ka provokuar shumë njerëz në internet, duke lënë shumë komente online dhe duke zbuluar nivelet e tyre të stresit.

Ky test i stresit thuhet të jetë punë e neurologut japonez Yamamoto Hashima. /Telegrafi

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu