Thaçi sfidon Sali Berishën: Përballemi publikisht, i përmend edhe Kanunin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka ftuar ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën në një debat publik, teksa e ka quajtur “argat i Millosheviçit”.

Ndërkohë që Berisha e quan vazhdimisht Thaçin “Aleksander Vuçiçitn”, duke refuzuar t’ia thotë emrin, Presidenti i Kosovës i përmend vazhdimisht edhe emrin e babait.

Fillimisht Thaçi në emisionin “Open” tha se ka gabuar që e ka marrë seriozisht Berishën ndërkohë që shton se me të mund të përballet dhe të argumentojnë deklaratat publikisht.

“Edhe pse më ka burgosur edhe bashkëluftëtarët e mi, unë e kam respektuar dhe i kam shkuar në zyrë kur ishte i izoluar nga kombi dhe bashkësia ndërkombëtare në vitin ’99. E kam gjetur në gjendje të çakorduar mendërisht”, ka deklaruar Thaçi.

Presidenti thotë më tej se në Kosovë “e njohin Kanunin, e njohin Kushtetutën, dhe e njohin përballjen”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu