Todorov: Jemi në një proces ku investojmë 74.6 milionë euro

Ministri aktual i shëndetësisë në Republikën e Maqedonisë, Nikolla Todorov ka dalë me fakte kundër fakteve të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë në lidhje me investimet në shëndetësi, shkruan Telegrafi Maqedoni.

”Për momentin janë duke u ndërtuar spitale të reja dhe ambulanta për të cilët qeverisja jonë ka ndarë buxhet që pritet të mbarojë deri në vitin 2018. Jemi duke e përfunduar objektin e klinikës universitare në Shkup. Shëndetësia për ne është primare dhe për këtë jemi duke punuar për 10 vite. Në këtë cikël të qeverisjes sonë ne kemi investuar më shumë se 74.6 milionë euro.” ka thënë mes tjerash Todorov./Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu