Trajneri i ri i Chelsea synon Ronaldon në janar

Trajneri i ri i Chelseat, Graham Potter, ka përshkruar synimet e transferimit të klubit për janarin. Siç u bë e ditur për portalin Goal.com, tre lojtarë janë përfshirë në listën e ngushtë të 47-vjeçarit britanik.

Në afatin kalimtar të dimrit, dy lojtarë të Brighton mund të bashkohen. Po flasim për Moises Caicedo dhe Leandro Trossar. Gjithashtu në listën e dëshirave të Potter është edhe sulmuesi 37-vjeçar i Manchester United, Cristiano Ronaldo, i cili aktualisht po lufton me Djajtë e Kuq.

Kujtojmë se Chelsea mund të kishte nënshkruar me sulmuesin portugez në verë, por më pas marrëveshja u bllokua nga ish-trajneri i skuadrës Thomas Tuchel.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu