Tre gjigantë anglezë pas Tammy Abraham, sulmuesi mund të tundohet për një rikthim në Angli

Tammy Abraham pas një shakaje me Trent Alexander-Arnold ka shkaktuar ankth te tifozët e Romës, pasi ai mund do të kërkojë një rikthim në Ligën Premier.

24-vjeçari anglez iu bashkua Giallorossëve verën e kaluar nga Chelsea në një marrëveshje me vlerë rreth 40 milionë euro.

Transferimi përfshinte një klauzolë rikthimi të vendosur në 80 milionë euro, e vlefshme nga vera e ardhshme. Gjërat kanë shkuar jashtëzakonisht mirë në kryeqytetin italian për Abrahamin, i cili shënoi 17 gola në sezonin e tij debutues në Serie A.

Fillimi i tij i mrekullueshëm i jetës në Itali është arsyeja pse disa tifozë të Romës janë pak në ankth tani pas shkasë së tij të fundit të lojtarit me Alexander-Arnold, e cila erdhi pas një seance stërvitore në Angli, ku ai i thoshte mbrojtësit se do të bashkohet me ta pas sezoni.

Abraham nuk e ka fshehur kurrë lumturinë e tij për interesimin e shumë klubeve angleze, të cilat një vit më parë nuk e donin.

Klubet e Ligës Premier që janë të interesuara për Abrahamin janë Chelsean dhe Arsenalin, dhe ndoshta edhe Liverpooli që do të ketë ndryshime në fazën e sulmit. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu