Trendi i fundvitit: Flokë që duken në formë bishtash në maja

“Feathered”, lloji i modelit të flokëve vepron spontanisht, valëvitës, pothuajse i papërfunduar dhe i pabarabartë. Lehtë mund të mirëmbahen dhe nuk do të keni nevojë shpesh të shkoni te floktarët.

Struktura vepron me një mënyrë valëvitëse, sikur të jetë e tharë në ajër të pastër, jo me tharëse flokësh, tregon floktarja e famshme Paul Edmonds nga Londra për Whowhatwear.

Çështja është në mënyrën e prerjes së flokëve që duket si bisht, dhe frymëzimi vjen nga vitet nëntëdhjetë.

Ky lloj i flokëve mund të duket i rregullt deri në dy muaj, sepse është një stil natyral i flokëve dhe thekson strukturën.

Qëllimi i prerjes në formë bishtash është të theksojë bukurinë natyrore të flokëve.

Flokët e valëvitura me balluke me gjatësi të ndryshme do të përshtaten bukur si në flokë të drejtë ashtu edhe në flokë kaçurrel.

Është e rëndësishme teknika, përkatësisht floktari i cili di ta aplikojë në të gjitha llojet e flokëve.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu