Truk i shkëlqyeshëm: Si ta zgjeroni fanellën, e cila është zvogëluar (rrudhur)

Shumicës na ka ndodhur së paku një herë në jetë që të nxjerrin nga makina e larjes dhe me rastin e përdorimit vijues të gardërobës ajo paksa është zvogëluar.

Edhe pse kur blejmë rroba të reja, e para gjë që na bie ndër mend është një truk i vogël i cili mund të na ndihmojë që të shpëtojnë fanellën e vjetër.

E gjitha që ju duhet janë peshqiri dhe regjeneratori i flokëve, transmeton Telegrafi.

Mbusheni lavamanin me ujë të nxehtë, qitni pak regjenerator dhe lëreni fanellën të qëndrojë në ujë rreth 15-20 minuta.

Shtrydheni, shtrijeni në peshqir, zgjateni sa të mundeni dhe prisni të thahet.

Rezultati është – fanellë komode. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu