U fut i armatosur në fushë, shpallet në kërkim presidenti i PAOK-ut

Policia greke ka shpallur në kërkim presidentin rus të PAOK-ut, Savidis, pas incidentit të ndodhur në ndeshjen e djeshme ndaj AEK, ku ky i fundit hyri në fushën me pistoletë në brez duke kërcënuar gjyqtarin.

Pas këtij momenti, rusi i kërkoi skuadrës që të tërhiqej nga fusha ndërkohë ndeshja u ndërpre në minutat e fundit. Mediat greke raportojnë se presidenti i PAOK-ut nuk po kërkohet për arëmbajtje, pasi pistoletën e kishte me leje, por për faktit që hyri i armatosur në fushë dhe kërcënoi gjyqtarin. Ky incident ka bërë bujë në të gjitha mediat ndërkombëtare.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here