U pensionua nga futbolli ndërkombëtar, por si mund të rikthehet Benzema te Franca

Karim Benzema mund të ndryshojë vendimin e tij për t’u tërhequr nga futbolli ndërkombëtar nëse Zinedine Zidane merr postin nga Didier Deschamps si trajner i ekipit kombëtar.

Franca u mund 4-2 me penallti nga Argjentina në finalen e Kupës së Botës të dielën, duke mos ia dalë të mbrojë titullin e fituar në Rusi në vitin 2018.

E ardhmja e Deschamps si trajner i skuadrës franceze do të vendoset në javët e ardhshme dhe ai raportohet se do të ketë një takim me presidentin e federatës, Noel Le Graet në janar.

Karim Benzema mund të ndryshojë vendimin e tij për t’u tërhequr nga futbolli ndërkombëtar, thonë raportet

Benzema, i cili mungoi në Kampionatin Botëror që u mbajt në Katar pasi mori një lëndim në prag të turneut, vendosi t’i kushtojë kohë karrierës së tij ndërkombëtare pas humbjes së Francës në finale.

Duke konfirmuar tërheqjen e tij të hënën, sulmuesi tha në rrjetet sociale: “Bëra përpjekjet për të qenë këtu ku jam sot dhe jam krenar për to. Unë kam shkruar historinë time dhe po i vjen fundi”.

Sipas raportimeve, Benzema, i cili tani është rikuperuar nga lëndimi, refuzoi mundësinë për të udhëtuar përsëri në Katar për finalen pasi u përplas me Deschamps.

Njoftimi i tij erdhi pas një grindjeje të raportuar me trajnerin e Francës, Didier Deschamps

Gazeta Foot Mercato pretendon se sulmuesi i Real Madridit do të konsideronte rikthimin në kampin francez me kushtin që Zidane të zëvendësojë Deschamps në krye.

Deschamps ka refuzuar të konfirmojë nëse ai do të qëndrojë si trajner i Francës pas humbjes zemërthyese të skuadrës së tij në finale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu