U raportua se u gjet më pas u mohua, mister fati i presidentit iranian që u rrëzua

U raportua se Në lidhje me ngjarjen e rëndë të rrëzimit të helikopterit të presidentit iranian, ka shumë kontradikta. Së fundmi u raportua se është gjetur helikopteri i rrëzuar i presidentit Ebrahim Raisi.

Agjencia e lajmeve Reuters citoi median shtetërore të thoshte se helikopteri i Ebrahim Raisit u zbulua nga ekipet e kërkimit dhe shpëtimit. Nuk ka dhënë detaje se ku është gjetur, apo nëse janë gjetur ndonjë të mbijetuar.

Por pak çaste më vonë, Gjysmëhëna e Kuqe e Iranit e mohoi lajmin.u gjet më pas u mohua! Mister fati i presidentit iranian që u rrëzua


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu