U shpall kampione e Europës, Rama i puth duart Luiza Gegës (VIDEO)

Në Tiranë po mbahet ceremonia e pritjes në nder të sportistes Luiza Gega. Ceremonia po mbahet në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përpara Kryeministrisë, ku po marrin pjesë qindra persona.

Në Ceremoni ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama, i cili i ka puthur duart sportistes dhe e ka ftuar në zyrën e tij.

Kujtojmë se Gega u shpall kampione e Europës në atletikë në garën 3000 m me pengesa në Gjermani.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu