“Unë pranoj”, McGregor dëshiron ndeshje kthimi ndaj Floyd Mayweather

Conor McGregor dhe Floyd Mayweather thuhet se janë në bisedime për një ndeshje kthimi të bujshëm boksi që do të kushtonte 1 miliard dollarë. Në qershor 2017, Mayweather bëri atë që prisnin shumica dhe mundi legjendën e UFC në ringun e boksit. Por McGregor tërhoqi shumë lavdërime vetëm për arritjen e raundit të 10-të kundër një njeriu që disa besojnë se është boksieri më i madh ndonjëherë.

Tani, sipas “Fight Hype”, dy legjendat e sportit aktualisht janë në bisedime për një ndeshje tjetër të mundshme. Faqja e internetit e boksit shton se Mayweather do të sigurojë një tjetër “pagim nëntëshifror” nëse ndeshja finalizohet.

Legjenda e UFC-së, McGregor më pas shkoi në Instagram për të pretenduar se marrëveshja tashmë mund të bëhej. Ai ndau një foto nga ndeshja e tyre e parë, me mbishkrimin “Unë pranoj”- shkruan ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu