UNICEF: Mbi 1000 fëmijë viktima të luftës në Jemen

1.121 fëmijë janë vrarë dhe 1.650 të tjerë kanë mbetur të plagosur në 15 muajt e fundit si pasojë e konfliktit në Jemen, ka njoftuar Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë, UNICEF.

“Fëmijët po paguajnë çmimin më të lartë të konfliktit”, deklaroi përfaqësuesja e UNICEF-it për Jemenin, Julien Harneis.

Në deklaratë, ajo shton gjithashtu se numri i viktimave mund të jetë më i lartë. /albeu


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu