Ushtria e Shqipërisë dhe Forca e Sigurisë së Kosovës stërvitje të përbashkët për operacione luftarake

Forca e Sigurisë së Kosovës dhe forcat e armatosura të Shqipërisë kanë zhvilluar një stërvitje të përbashkët ushtarake. Për këtë stërvitje ka njoftuar ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj i cili ka thënë se po vazhdohet me ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve për operacioni luftarake.

Vazhdojmë me ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve për operacione luftarake.

Përgëzime për suksesin në stërvitjen e përbashkët të efektivëve tanë me efektivët e Forcave Tokësore të Shqipërisë. Së bashku gjithmonë më të forte”, ka shkruar Mehaj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu