Ushtrime për zbutjen e dhimbjeve të shpinës dhe qafës: Pas këtij treningu do të ndiheni të rilindur

Pothuajse çdo i dyti person vuan nga dhimbjet e shpinës dhe qafës. Stili modern i jetës përfshin qëndrim të tepruar pranë kompjuterit dhe pak aktivitet fizik. Kjo është arsyeja pse ka shqetësime në pjesën e pasme.

Është e njohur që joga është shumë e fuqishme në eliminimin e tendosjes dhe në eliminimin e shumë dhimbjeve, prandaj është mirë ta praktikoni këtë trening së paku dy herë në javë, transmeton Telegrafi.

Këto lëvizje do të përmirësojnë fleksibilitetin e kurrizit dhe të muskujve të shpinës, gjë që si rezultat do të ketë lirimin nga dhembja.

Ushtrimet janë shumë të lehta, andaj mund t’i praktikojnë edhe fillestarët.

Janë shumë të këndshme, do të ndiheni mirë menjëherë pas treningut. Është e nevojshme të ndani gjysmë ore kohë.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu