Vdes një vogëlush 8 vjeçar nga përmbytjet në Shkup

Në Qendrën Emergjente në Shkup mbrëmë ishte sjellur pa shenja jetë një djalosh tetë vjeçar, në të cilin mjekët konstatuan vetëm vdekjen e tij.
Nuk dihet saktësisht se nga është djaloshi i vogël, por supozohet të jetë nga rajoni i Stajkovcit.
Ekipet e ambulancës, MPB dhe ARM, si dhe ekipet e menaxhimit të krizave janë në terren dhe po punojnë në pastrimin rrënojave nga stuhia e fuqishme që përfshiu rajonin e Shkupit.
Sipas informacioneve zyrtare nga Ministria e Brendshme deri më tani janë konfirmuar 20 të vdekur dhe janë raportuar dhe gjashtë persona të pagjetur që janë duke u kontrolluar


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu