Vuçiç: Çdo të ndodhte nëse Beogradi ndërhynte në Bosnjë siç bënë shqiptarët në Maqedoni

Gjatë takimit të sotëm me Federika Mogerinin, përfaqësuese e Lartë e Politikës së Jashtme të BE-së, Kryeministri serb Aleksandar Vuçic ka tërhequr paralele me gjendjen në Maqedoni pas ndërhyrjes sipas tij të Tiranës dhe Prishtinës.

“Çka do të ndodhte nëse ne u bëjmë thirrje serbeve të Bosnjës dhe Malit të Zi t`i marrin punët në duart e veta” mësohet ta ketë pyetur Vuçic Mogerinin, njofton Zhurnal.

Por, në fakt statusi i serbëve në Bosnjë nuk ka të krahasuar me statusin e shqiptarëve në Maqedoni. /albeu.com/

data-full-width-responsive="true">

1 Koment

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu