Vuçiq në emisionin e mbrëmjes, ‘argëton’ popullin serb me përralla për barrikadat

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka festuar për heqjen e barrikadave në veri të Kosovës, ngase Serbinë e presin telashe të shumta që lidhen me Kosovën.

“Disa thonë se e kam festuar këtë fitore, por jo, nuk kam festuar për asnjë moment. Nuk e keni parë një buzëqeshje nga unë. Fatkeqësisht, e di që para nesh ka ende shumë dhimbje,” pëcjell gazeta express.

Gjithashtu, në një intervistë për televizionin e afërt të tij Prva, Vuçiq ka deklaruar se Kosova nuk i bëri rezistencë barrikadave gjatë 20 ditëve, sepse, sipas tij, e dinte se do të ballafaqohej me rezistencë serioze nga shteti serb.

“Së pari, do te ndesheshin me një arrë të fortë dhe do ta kuptonin se sa e fuqishme është rezistenca e popullit, dhe në anën tjetër, e dinë se do ta merrnin një përgjigje serioze nga shteti serb dhe se do të fshiheshin si me fshesë”, ka thënë ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu