Xavi është i detyruar të befasojë në San Sebastian, formacioni i mundshëm

Barazimi zhgënjyes pa gola kundër Rayo Vallecanos në Camp Nou në debutim e detyron skuadrën e Xavi Hernandez të mos dështoj sonte në Reale Arena në San Sebastian.

Formacionet e mundshme:

Pavarësisht se cili lojtar merr drejtimin në zonën e gjerë, një ndryshim sistemi nuk mund të përjashtohet. Nëse ndodh, Barcelona do të vinte bast në 3-4-3 në vend të 4-3-3 që trajneri ka barazuar kohët e fundit. Varianti do t’i jepte skuadrës më shumë konsistencë në mesfushë dhe për rrjedhojë duhet të kishte më shumë posedim të topit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu